Restorant Oriku

Mirë se vini në Oazin Kulinar të Kënaqësive Bregdetare të Orikut!

I vendosur përgjatë bregdetit të mrekullueshëm të Orikumit në Vlorë. Restoranti ynë ju fton të nisni një udhëtim gastronomik si askund tjetër. Në restorant Oriku, ne krenohemi për krijimin e një eksperience të pashembullt të ushqimit. Aty ku pamjet panoramike të detit të kaltër Adriatik takohen me shijet e shkëlqyera të ushqimeve më të mira të detit dhe më shumë.

Një simfoni shijesh:  Prioriteti ynë – ushqimet e freskëta të detit!

Kënaqni shqisat tuaja, ndërsa kuzhinierët tanë të aftë e transformojnë bujarinë e detit në kryevepra kulinarie. Nga peshku i shijshëm i pjekur në skarë deri te pjatat e shijshme me makarona dhe picat e shijshme. Të mbushura me ushqime deti ose bazuar në preferencat tuaja. Menuja jonë është një përmbledhje e thesareve të detit. Çdo pjatë është punuar me kujdes për të nxjerrë në pah shijet natyrore. Gjithashtu duke siguruar një eksperiencë ngrënieje po aq të paharrueshme sa edhe peizazhet bregdetare që na rrethojnë.

Bukuria që ju shoqëron teksa shioni vaktin tuaj të shijshëm – Aty ku deti takohet me qiellin

Pamja që na shoqëron është e mrekullueshme. Ndërsa dielli perëndon mbi Adriatik, duke lëshuar një shkëlqim të ngrohtë mbi valët, do ta gjeni veten të zhytur në një ambient të qetë që e ngre përvojën tuaj të ushqimit në lartësi të reja. Restoranti ynë është një strehë për ata që vlerësojnë flladin e detit, valët e buta dhe aromën magjepsëse të ushqimeve të detit të sapopërgatitur.

Ju ftojmë të rezervoni një tavolinë dhe të përjetoni momente sa më të bukura në restorantin tonë.

Ne në restorant Oriku, ne nuk shërbejmë vetëm ushqime; ne krijojmë një ambient të rehatshëm. Stafi ynë është i përkushtuar për të ofruar një atmosferë miqësore dhe mikpritëse, duke siguruar që çdo vizitë të ndihet si një kthim në shtëpi. Pavarësisht nëse jeni një darkë e vetme, një çift që kërkon një mbrëmje romantike ose një grup miqsh gati për të festuar, restoranti ynë është krijuar për t’u kujdesur për të gjithë, me krahë hapur dhe një buzëqeshje të ngrohtë.

Vendndodhja 

https://maps/place/Oriku/

Rezervo tani :

https://oriku.al/