Rreth nesh

Rreth Nesh

"Oriku: Ku Delikatesat Italiane Takojnë Bregun e Mrekullueshëm të detit Jon!"

Mirë se vini në Restorantin Oriku, një destinacion i jashtëzakonshëm ku bukuria e pamjes bregdetare takohet me një atmosferë mikpritëse dhe shije të rralla. Ne, në Restorant Oriku, synojmë të sjellim përvojën më të veçantë gastronomike dhe relaksuese për mysafirët tanë.

Restoranti Oriku është një projekt i pasionuar, krijuar me dashuri për kuzhinën dhe bukurinë natyrore të Orikumit. Inspiruar nga tradita vendase dhe e pasuruar me një prekje moderne Italiane, ne kemi krijuar një ambient të veçantë ku çdo vizitor ndihet si në shtëpinë e tij.

Misioni ynë
Misioni ynë është të ofrojmë një përvojë të pazëvendësueshme kulinare dhe të përzemërtojmë çdo stol në një udhëtim unik të shijesh dhe aromeve. Për ne, secili klient është një mysafir i veçantë dhe ne punojmë për të siguruar që secili vizitor të largohet me një kujtim të paharrueshëm.

Cilësia e ushqimit tonë
Ne krenohemi me përdorimin e ingredientëve më të freskëta dhe cilësore në çdo pjatë. Përgatitja e ushqimit tonë është një art dhe shefat tanë të kuzhinës janë pasionuar për të ofruar shije autentike.

Historia e restorantit Oriku fillon nga nga emri i cili perkon me qytezen e lashte romake me te njejtin emer. Qe nga viti 2009 ne rrugetimin tone ja kemi dale me sukses te behemi nje nga restorantet me te frekuentuar dhe te afirmuar te zones deri ne ditet e sotme.

Pozicioni gjeografik ben qe prodhimet e fresketa te detit qe dalin nga peshkataret e zones te vine direkt ne restorantin tone. Sepje, kallamar , Oktapod, midhje, karkalec dhe nje larmi peshku . Stafi perkujdeset qe te gjitha produktet te trajtohen dhe te sherbehen me ekselence.

Evente dhe Feste
Restoranti Oriku është një vend i përsosur për të organizuar evente dhe festa. Ambienti ynë elegante dhe shërbimet profesionale bëjnë që çdo moment të jetë shumë më i veçantë.

Rezervimet
Ju ftojmë të rezervoni një tavolinë për të shijuar ushqimin tonë të shkëlqyeshëm dhe pamjen e mrekullueshme të Orikumit. Na kontaktoni për të përcaktuar një darkë të paharrueshme në Restorantin Oriku.

Faleminderit që zgjodhët të jeni pjesë e rrugëtimit tonë gastronomik. Presim me padurim të ju shërbejmë dhe t’ju bëjmë pjesë të familjes tonë në Restorantin Oriku!